Strona Główna Artykuły Galeria Kontakt Grudzień 13 2018 07:42:06
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kontakt
Ostatnie Artykuły
O miłości słów kilka.
"A przebywał na pust...
poADORACYJNE refleksje
Rozmowa z Bogiem
Istnieje inny świat
Myśli o adoracji
A jak Adoremus...
Skąd się wzięliśmy?
Skąd się wzięliśmy?

Byliśmy od dawna grupką przyjaciół, chcących być blisko z Chrystusem. Działaliśmy niegdyś w Ruchu Światło – Życie, który zaopatrzył nas w mocny fundament życia chrześcijańskiego, oraz w nieustannie tęskniącą za Żywym Bogiem wiarę. Kiedy jednak poczuliśmy, każdy z nas w swoim czasie, że nasze bycie w oazie dobiegło końca, odtąd szukaliśmy naszego miejsca w Kościele. Wspólnoty, która zaspokoiła by nasz głód duchowy.

Pewnego dnia zrodziła się w nas myśl, że najlepiej czujemy się przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Nasze serca wtedy mocniej biją, bo Pan jest naprawdę blisko. A blask, który uderza z maleńkiej białej Hostii jest dla nas jak światło, które prowadzi nas w ciemnych drogach rzeczywistości i ładuje nasze życiowe akumulatory.

Zaczęliśmy szukać sposobu na połączenie naszego pragnienia adorowania Chrystusa z poczuciem braku wspólnoty i wtedy zupełnie przypadkiem natrafiliśmy na stronę www.adoremus.pl. Dziś wiemy, że to Pan Bóg wskazał nam ją palcem, abyśmy w końcu dopełnili naszych poszukiwań. Poczytaliśmy i stwierdziliśmy, że to jest właśnie to! Skontaktowaliśmy się z Centrum Nie lękajcie się! i rozpoczęliśmy nasze przygotowania do założenia jaworznickiej wspólnoty Adoremus.

Tak oto powstały piątkowe wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu w kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie. Dzięki życzliwości gospodarza naszej parafii i uprzejmości kapłanów mamy swój czas, takie swoje „5 minut” przed Panem Bogiem, przed naszym Panem i Zbawicielem, naszym Przyjacielem. Możemy Mu śpiewać, możemy Go uwielbiać, a przy tym możemy tworzyć jedną wielką wspólnotę parafialną.

Adoracje te skierowane są do wszystkich ludzi. Do parafian, do mieszkańców Jaworzna, a także do przyjezdnych. Mają specjalnie późną godzinę, aby każdy, nawet osoby pracujące, mógł zdążyć chociażby na moment uklęknąć przed Panem Jezusem, Królem.

Wszystko tak pięknie zbiegło się w czasie, że za 3 miesiące będzie u nas w parafii peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Jana Pawła II. Zatem celem prowadzonych przez nas adoracji będzie rozkrzewianie kultu Jezusa Miłosiernego, oraz korzystanie z modlitw i refleksji Jana Pawła II, żeby jak najlepiej przygotować się na wielkie wydarzenie świętowania dwudziestolecia diecezji sosnowieckiej.
Po pierwszej adoracji, która odbyła się 10 lutego, aż radość ciśnie się do serca i na usta. Pan Jezus zgromadził wokół Siebie wielu ludzi, którzy uwielbiali Go, każdy jak tylko potrafił. Dziękowaliśmy Mu, prosiliśmy o Jego opiekę i łaski. A do serca zawitał wielki spokój i oczekiwanie z niecierpliwością na kolejną adorację.

Jeśli tylko masz czas w piątek wieczorem, przyjdź. Chociażby na moment. Na pewno sprawisz Chrystusowi radość swoimi odwiedzinami. On czeka na Ciebie z utęsknieniem.

A osoby, które są zainteresowane dołączeniem do naszego ruchu modlitewnego, zachęcamy do kontaktu z nami (dział KONTAKT).
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Słowa zmieniające życie
HISTORIA RUCHU ADOREMUS
Powstanie ruchu

Cele ruchu

Błogosławieństwo

Wartościowe strony
Dla adorujących

Centrum duchowości

Portal katolicki

Diecezja sosnowiecka

Kolegiata św. Wojciecha

Strona o kapłaństwie

Modlitewnik Agatki

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 36,564 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie